facebook

O Ostródzie

Ostróda jest znanym miastem turystycznym na Mazurach, rejonie Polski uznawanym za jeden z 7 Cudów Świata. W ostatnich latach parokrotnie zdobywała tytuł najpopularniejszej miejscowości turystycznej oraz Letniej Stolicy Warmii i Mazur. Słynie przede wszystkim z unikatowego w świecie Kanału Ostródzko-Elbląskiego, po którym „statki płyną po trawie". Ostróda postawiła zdecydowanie na rozwój turystyki, sportu i rekreacji. 

W samej Ostródzie znajduje się 5 jezior, a tuż przy jego granicach kolejnych dziesięć. Wokół roztaczają się różnorodne lasy, które zapewniają atrakcyjne trasy do biegania, jeżdżenia rowerem lub spacerów.

Każdego roku przybywają nowe możliwości atrakcyjnego spędzania czasu. Po funkcjonujących już, klimatyzowanej sali widowiskowo-sportowej, centrum sportowo-rekreacyjnym z basenami, salą fitness, gabinetami odnowy i ośmiotorową kręgielnią, nad Jeziorem Drwęckim powstał wyciąg dla narciarzy wodnych, druga już, plaża miejska, nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny oraz amfiteatr. Jednym słowem: Ostróda pięknieje z roku na rok. Warto to zobaczyć!

"Perła Mazur"

Tak nazywano miasto przed wojną, przemawiać za tym może bliskość jezior; tutaj jest też centralny port trzech kanałów. Przepływająca przez Ostródę rzeka Drwęca stanowi swoisty rezerwat przyrody. 33-tysięczna Ostróda jest czwartym, co do liczby mieszkańców miastem województwa warmińsko-mazurskiego, położonym w zachodniej części polskiej krainy jezior i lasów - Mazur.

Miasto jest znaczącym centrum turystycznym, odwiedzanym każdego roku przez tysiące turystów z kraju i zagranicy.  Ostróda leży nad pięcioma jeziorami, z których największe, Drwęckie z pięknie zagospodarowanym nabrzeżem znajdującym się w centrum jest jedną z największych atrakcji miasta. Kolejną atrakcją jest molo o powierzchni prawie 700 m2, co przedłuża trasę tradycyjnych przechadzek po atrakcyjnej zatoce Jeziora Drwęckiego. W 2004 roku oddano do użytku nowe centrum, z zabudową stylizowaną na zabytkowe kamieniczki. W tym atrakcyjnym kompleksie połączonym z parkiem znajdują się biura, sklepy, obiekty handlowe i usługowe, bank. Ostróda jest jednym z najstarszych miast Pojezierza Mazurskiego, a największym na Mazurach Zachodnich.

W malowniczym krajobrazie dziesiątek jezior otoczonych licznymi wzgórzami morenowymi i urokliwymi lasami mieszanymi ciągną się nitki kanałów łączących liczne jeziora w przeurocze szlaki wodne. Lazurowe wody mazurskich jezior, czyste powietrze, bujna flora i rzadkie w innych regionach kraju okazy fauny tworzą doskonałe warunki do wypoczynku. Jednym z głównych atutów Ostródy jest dobrze rozwinięta baza turystyczna, pozwalająca poczuć się dobrze każdemu. Na podkreślenie zasługuje szczególnie bogata oferta gastronomiczna obejmująca sieć lokali od barów fast food, po wyrafinowane restauracje serwujące potrawy egzotyczne. W zależności od zasobności kieszeni goście mogą odpoczywać w luksusowych hotelach jak: Willa Port Art & Business czy Hotel Platinum, Grupa CondoHotels, w domach wycieczkowych, pensjonatach, pokojach gościnnych cieszących się sporym wzięciem kwaterach agroturystycznych lub na polach campingowych i  namiotowych.

Możliwości interesującego spędzenia czasu jest w Ostródzie multum. Wędkowanie, plażowanie, uprawianie żeglarstwa, wycieczki rowerowe, kajakowe i piesze, gra w tenisa, zwiedzanie zabytków, wyprawy krajoznawcze, zbieranie grzybów, rejs statkiem po jeziorze Drwęckim i Kanałem Ostródzko-Elblągskim, udział w licznych imprezach kulturalnych, to tylko część tego, co miasto ma do zaoferowania. Ostróda to nie tylko znakomite miejsce do odpoczynku, ale również miasto o dużym potencjalne gospodarczym. Zapraszamy do inwestowania w Ostródzie, która nieustannie się rozwija.

Więcej informacji o Ostródzie można znaleźć pod adresem: ostroda2012.pl

Zapraszamy do poznania szczegółów na temat atrakcji czekających w Ostródzie na http://ostroda2012.pl/turystyka.html