Mężczyźni często pewni są swojej męskości i sprawności seksualnej, że zwykle uważają, iż nie borykają się z żadnymi problemami, a także nie potrzebują żadnej pomocy. Nie mniej jednak, okazuje się, że problemy z erekcją, a także z ogólnie rozumianą seksualną sprawnością, dotykają coraz większe grono panów na całym świecie. Jednak mężczyźni zwykle zrzucają winę na stres czy złą dietę, wierząc w to, że problemy rozwiążą się same. Nic bardziej mylnego, problem sam nie zniknie, a co więcej, może się znacznie pogłębić. Nie mniej jednak, na samo słowo “urolog” panom jeży się włos na głowie, a także odczuwają wszechogarniający wstyd i dyskomfort. Drodzy panowie, by rozwiać wasze obawy, wyjaśniamy, jak przebiega wizyta u urologa.

Jak przebiega wizyta u urologa?

Panowie, lekarz nie każe wam od razu ściągać spodni. W pierwszej kolejności, urolog przeprowadzi z wami szczegółowy wywiad. Musi on bowiem poznać, co tak naprawdę jest powodem wizyty. Warto więc, odpowiednio się przygotować do takiej rozmowy. Mężczyźni więc mogą zrobić sobie listę leków jakie przyjmują, z dokładnymi nazwami i dawkami, poinformować lekarza o operacjach i zabiegach, jakie niedawno przechodzili, czyli innymi słowy, przygotować sobie własną historię choroby. Im więcej przekażemy informacji lekarzowi, tym łatwiej będzie mu ocenić z jakim problemem do niego przychodzimy. Jeśli problemem są zaburzenia erekcji czy nietrzymanie moczu, warto prowadzić sobie dzienniczek, kiedy i w jakich sytuacjach doświadczamy tego problemu, wówczas łatwiej będzie dobrać odpowiedni sposób leczenia.

Kolejno, w zależności od problemu z jakim się zgłaszamy, urolog może zalecić wykonanie serii badań. Jeśli więc panowie odczuwają ból w jądrach, konieczne będzie ich zbadanie, a nawet wykonanie odpowiedniego prześwietlenia. Jeśli dyskomfort zaczął sprawiać gruczoł krokowy, czyli prostata, niezbędne będzie badanie PR czyli per rectum. Jest ono mało przyjemne, gdyż polega na wprowadzeniu palca, do końcowego odcinka jelita grubego, czyli do odbytu. Oczywiście lekarz użyje specjalnego żelu czy lubrykantu, by zminimalizować dyskomfort pacjenta. Jest to badanie szczególnie krępujące dla panów, jednak może okazać się niezbędne. Co więcej, tego typu badanie trwa tylko kilka sekund, a dzięki niemu lekarz specjalista, będzie wstanie ocenić stan prostaty.

Jeśli problemem z kolei będzie ból podczas wzwodu członka, lekarz będzie musiał go dokładnie obejrzeć i stwierdzić, czy w obrębie jego krzywizny nie występują żadne anomalie.

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Nie ma co ukrywać, że wizyta u urologa w przypadku mężczyzn wiąże się z dużym stresem, wstydem i zakłopotaniem. Wymaga to od nich przełamania wielu barier, nie tylko psychologicznych, ale przede wszystkim barier fizycznych.

Nie mniej jednak, panowie powinni pamiętać, że urolog nie będzie oceniał, ani komentował, głównym zadaniem lekarza specjalisty z dziedziny urologii jest przede wszystkim zdiagnozowanie problemu, a następnie jak najszybsze wyeliminowanie jego przyczyny. Wobec tego, panowie powinni przygotować się na taką wizytę nie tylko psychicznie, ale także powinni ze sobą zabrać:

  • wyniki przeprowadzonego badania krwi, badania moczu, wykonywanych prześwietleń, a także USG
  • całkowity i dokładny spis leków, które są przyjmowane, a także których przyjmowanie niedawno się zakończyło
  • jeśli mężczyzna wspomaga się naparami z ziół, bądź ziołowymi tabletkami, również powinien o tym poinformować
  • panowie powinni przypomnieć sobie także wszystkie dolegliwości i symptomy, które wzbudziły ich niepokój i które chcą wyleczyć

Dodatkowo panowie powinni w tym dniu szczególnie zadbać o higienę, by przyjść czystym i zadbanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *