Potencja

Dobry seks po 60 i 70 roku życia daje dużo korzyści

Czas zapomnieć o stereotypie, że starsi ludzie nie mają życia seksualnego. A seks po 65 roku życia jest normalny i naturalny. Jak pokazuje doświadczenie życiowe wielu ludzi, wiek na dobry seks nie jest przeszkodą. Lata mijają, nikt z czasem się nie odmładza, a wiek daje o sobie znać tylko na zewnątrz. Jednak w głębi duszy każdy jest młody, a po sześćdziesięciu latach potrzebne jest również całe spektrum uczuć i emocji, które niesie ze sobą dobry seks. Niektórzy uważają, że seks po 60 roku życia ma swoje własne cechy i jest to rzeczywiście prawdziwe stwierdzenie.

Czy uprawiać seks po 60 roku życia?

Zdecydowanie w wieku 60-70 lat wiele chorób przewlekłych znacznie komplikuje relacje intymne, ale zawsze istnieje sposób, aby życie seksualne było satysfakcjonujące i harmonijne. Seks jest procesem całkowicie naturalnym, ludzie to robią i będą to robić, niezależnie od wieku. A o korzyściach płynących z tego działania wiedzieli już w starożytności. Zgodnie z chińską nauką Tao seks wydaje się być procesem, który pozwala żyć pełnią życia, opóźnia starość i przedłuża życie. Dlatego może być polecany w wieku dorosłym, jako lek i profilaktyka chorób męskich i żeńskich. We współczesnym świecie stosunki seksualne są również uważane za jeden z aspektów długowieczności.

Erekcja u mężczyzn po 60 roku życia

Oczywiste jest, że erekcja w wieku 60 lat nie jest tak trwała i stabilna jak w wieku 20 lat. Jednak regularna intymność jest dobrym sposobem zapobiegania jej osłabieniu. Stwierdzono, że korzyści płynące z seksu w starszym wieku to przedłużenie młodości. Regularne życie intymne w ramach zdrowego stylu życia wydaje się głównym kluczem do zachowania zdrowia fizycznego i dobrej kondycji. Gdyby ludzie częściej uprawiali seks na starość, byliby znacznie szczęśliwsi. Do tego wniosku doszły liczne badania, które dowiodły, że dobry seks ma pozytywny wpływ na stan psychiczny i emocjonalny osób starszych. To ochrona mózgu przed starzeniem. Udowodniono, że regularny stosunek płciowy w wieku dorosłym pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu, zapobiega stwardnieniu rozsianemu, utracie pamięci. Należy zauważyć, że osoby, które regularnie uprawiają seks, żyją dłużej niż osoby, które uprawiają seks od czasu do czasu.

Czy mężczyzna po 70 roku życia może jeszcze uprawiać seks?

Społeczeństwo narzuca wiele mitów dotyczących intymnych związków i starzenia się. Ale aktywność seksualna jest oznaką zdrowej starości. Przynajmniej potwierdzają to wyniki badań. Ilość i jakość doświadczeń seksualnych wśród 70-latków wzrosła w ciągu ostatnich 30 lat. Starsi mężczyźni czerpią większą satysfakcję z życia seksualnego, mają mniej zaburzeń w sferze seksualnej i kształtują się bardziej pozytywne nastawienie do seksualności niż wśród młodego pokolenia. Inne badanie wykazało, że około połowa mężczyzn powyżej 70 roku życia przynajmniej raz w tygodniu potwierdziła występowanie epizodów intymnych związków. Mówiąc najprościej, po siedemdziesiątce, co najmniej połowa mężczyzn ma około 20% większe prawdopodobieństwo kochania się niż w młodszym wieku.

Jednocześnie badania te pokazują drugą stronę medalu

Osoby starsze często cierpią z powodu narzuconych lęków, trudno im mówić o własnej seksualności. Szczególnie trudno jest omówić z lekarzem kwestie dotyczące zdrowia intymnego. Wadą jest stereotyp, że seks na starość jest zły. Tymczasem aktywność seksualna jest bezpośrednio związana ze zdrowiem fizycznym, chorobami i spadkiem możliwości funkcjonalnych organizmu.

Po pierwsze, seks ma dobry wpływ nie tylko na samopoczucie fizyczne, ale także na psychiczne. Wywołuje gwałtowny wzrost hormonów, które z kolei wpływają na dobry nastrój, stymulują układ odpornościowy i obniżają ciśnienie krwi. W rzeczywistości jest to alternatywa dla ćwiczeń fizycznych i skuteczna metoda zapobiegania chorobom układu krążenia.

Po drugie, regularny seks spowalnia procesy starzenia i przedłuża aktywne życie. Zmniejsza ryzyko raka prostaty u mężczyzn i raka piersi u kobiet. Należy również pamiętać, że seks zmniejsza ryzyko wystąpienia demencji. A hormony dopamina i oksytocyna, które są wytwarzane podczas stosunku, zwiększają wydajność mózgu.

Niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców wykazało, że osoby starsze, które uprawiają regularny seks, są średnio lepsze w rozwiązywaniu problemów matematycznych niż ich rówieśnicy, którzy mają ciągłą ciszę na froncie intymnym. Aby wesprzeć zdrowie intymne w podeszłym wieku, eksperci zalecają ograniczenie spożycia alkoholu, rzucenie palenia, częstsze ćwiczenia, prawidłowe odżywianie.

Join The Discussion